Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 5, 2020 in Kuchnia |

Wpływ wody na organizm człowieka

Woda jest niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. Dzięki jej odpowiedniemu poziomowi mogą zachodzić wszelkie procesy, które warunkują optymalną pracę naszego ciała. Jeżeli nie ma jej wystarczająco dużo, to grozi nam odwodnienie, zaburzone działanie wielu narządów wewnętrznych oraz niekorzystny wygląd skóry.

 

Ponadto odpowiada za wiele innych funkcji w ludzkim organizmie. Utrzymuje stałą temperaturę ciała, usuwa szkodliwe toksyny i niepotrzebne substancje. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby na bieżąco dbać o poziom swojego nawodnienia. Jednak w jaki sposób to czynić? Lekarze twierdzą, że człowiek powinien pić minimum 2, 5 litra wody dziennie. Jeżeli ktoś intensywnie ćwiczy lub ma gorączkę to nawet więcej.

 

Należy pamiętać, aby pić wodę czystą, czyli mineralną, źródlaną, przegotowaną lub zjonizowaną przez strukturyzator wody. Warto wyrobić sobie nawyk regularnego nawadniania, ponieważ dzięki temu nasz organizm będzie pracował w sposób prawidłowy. Jest to szczególnie ważne, jeżeli borykamy się z dyskopatią, ponieważ w przypadku odwodnienia nasz organizm będzie pobierał wilgoć z rdzenia kręgowego.