Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 1, 2022 in Wnętrze |

Rodzaje sterowania żaluzjami fasadowymi

Rodzaje sterowania żaluzjami fasadowymi

Żaluzje fasadowe to rodzaj ekskluzywnej zewnętrznej osłony przeciwsłonecznej, dzięki której odmienisz fasadę swojego domu. Eleganckie, stylowe i praktyczne. Na etapie wyboru osłony jest kilka bardzo ważnych rzeczy, które należy doprecyzować. Jednym z nich jest sposób sterowania. Sprawdź, jakie możliwości masz w tym wypadku.

Żaluzje zewnętrzne – rodzaje sterowania

W przypadku żaluzji fasadowych sterowanie odbywa się w dwóch płaszczyznach. W pierwszym wypadku regulujemy kąt nachylenia lamelek – dzięki temu mamy wpływ na to, jak wiele światła przedostaje się do naszego wnętrza. W drugim wypadku regulowanie ustawienia żaluzji odbywa się na poziomie góra – dół. Jeśli chcesz maksymalnie doświetlić wnętrze, to po prostu decydujesz się na podniesienie lamel żaluzji.

Zatem jak widzisz, żaluzje zewnętrzne oprócz swojego efektownego wyglądu, dają również duże możliwości regulacji światłem. Poznaj dokładne sposoby sterowania:

– sterowanie za pomocą korby – jedyny rodzaj sterowania manualnego. Korba znajduje się wewnątrz pomieszczenia. Zarówno do regulacji ustawienia lamel, tak jak do ich podniesienia, przekręcając korbę osiągamy zamierzony efekt.

– napęd elektryczny – choć droższe, to zdecydowanie wygodniejsze i pozwalające na maksymalne wykorzystanie możliwości żaluzji fasadowych. Możemy tutaj zdecydować się na dwa warianty – sterowanie przewodowe oraz radiowe. Poniżej wyjaśniamy różnice.

W sterowaniu przewodowym do Twojej żaluzji fasadowej doprowadzony jest przewód do silnika, a za pomocą przełącznika na ścianie zmieniasz ustawienie lamel. Na etapie montażu jest tutaj więcej pracy do wykonania, ponieważ musimy chociażby kuć ściany, aby doprowadzić kable.

Z kolei w przypadku sterowania radiowego ustawienie żaluzji regulujesz przy użyciu pilota. Jest to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie, a jednocześnie dające nam największe możliwości.

Możemy nasze żaluzje fasadowe wyposażyć chociażby w czujniki słońca lub wiatru. Czujniki automatyki pogodowej sprawiają, że według ustalonego przez nas scenariusza w wybranych warunkach pogodowych żaluzje na przykład opuszczają się.

Wariantem dla najbardziej wymagających jest sterowanie żaluzjami przy użyciu aplikacji. Takie rozwiązanie pozwala nam na sterowanie naszymi żaluzjami z każdego miejsca na świecie przy użyciu naszego telefonu.

Żaluzje fasadowe – fachowy pomiar oraz montaż

Precyzyjny pomiar oraz montaż żaluzji fasadowych to zadanie dla doświadczonego specjalisty. Takich wyspecjalizowanych doradców, którzy działają na terenie całego kraju znajdziesz na portalu modniewoknie.pl. Tam możesz znaleźć fachowca, dopytać o szczegóły i uzyskać precyzyjną wycenę żaluzji fasadowych zarówno sterowanych ręcznie, jak i elektrycznie.