Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 18, 2020 in Wnętrze |

Top 3 płyty winylowe

O wielkim powrocie płyt winylowych wiadomo już od dawna i są one obiektem pożądania ludzi na całym świecie. Poszukiwanie dobrej jakości winyli są w stanie zainwestować wiele, by wzbogacić swoją kolekcję o kolejne wartościowe tytuły. Inną kategorią jest tu jednak wartość rynkowa, inną zaś sentymentalna danego krążka.

Ranking popularności płyt winylowych jest płynny, stale się zmienia i ewoluuje, jednak wśród wielu znanych i cenionych egzemplarzy na czoło wysuwają się znane od lat grupy i ich przeboje, jak Deep Purple, Pink Floyd, Depeche Mode, Bob Dylan, Guns N`Roses czy Dire Straits. Paradoksalnie, wraz z wiekiem płyty te zamiast starzeć się i odchodzić w niepamięć, odżywają i są odkrywane na nowo przez kolejne pokolenia melomanów.

Ponadczasowe i niezapomniane, czyli najlepsze albumy w historii

Płyty winylowe sprzedają się obecnie w milionach egzemplarzy na całym świecie. Sprzedaż może tu być sezonowa, ale też może obejmować znane od lat zespoły z niegasnącą popularnością. Wśród gigantów, czyli artystów, po których muzykę fani winyli sięgają najchętniej, prym wiodą nieprzerwanie od stuleci Pink Floydzi z kultowym albumem ,,The Dark Side of The Moon”, jak również John Lennon & Yoko Ono z albumem ,,Double Fantasy” z lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku oraz The Beatles ze swoim ,,SGT. Pepper`s Lonely Hearts Club Band”, wydanym pod koniec lat sześćdziesiątych.

Pod względem inwestycyjnym jednym z najdroższych winyli pozostaje ,,God Save the Queen” Sex Pistols. Wydany w latach siedemdziesiątych singiel wart jest ponad osiem tysięcy funtów brytyjskich.

Wybierz Do Gramofonu

Duży wybór płyt winylowych masz na https://dogramofonu.pl/pl/c/Gramofony/65. To właśnie tutaj pasja do muzyki spotyka się z wiedzą na temat każdego albumu. Nasze płyty poddawane są liftingowi, byś mógł cieszyć się niepowtarzalną jakością dźwięku.

W naszym sklepie znajdziesz kilka tysięcy tytułów, z których z pewnością wybierzesz swoje ulubione. Jeśli szukasz inspiracji, zadzwoń lub napisz, by uzyskać informacje o naszych najnowszych produktach.