Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 12, 2019 in Budowlanka |

Odprowadzanie zanieczyszczeń

Odprowadzanie zanieczyszczeń

W dzisiejszych czasach każdy z niej korzysta. Możemy się z nią spotkać absolutnie wszędzie – w naszych domach, w centach handlowych, urzędach, miejscach zatrudnienia. Chodzi oczywiście o kanalizację.

Kanalizacja dokładniej mówiąc nosi nazwę systemu kanalizacyjnego. Jest elementem infrastruktury, która zawiera różnego rodzaju elementy umożliwiające i służące do zbierania i odprowadzania ścieków, w celu ich unieszkodliwienia oraz umożliwienia późniejszego transportu wywozu nieczystości.

Kanalizacja może służyć do odprowadzania różnego rodzaju ścieków. Najczęściej zbierane są ścieki powstałe z deszczu, oraz tak zwane ścieki bytowo-gospodarcze. Ścieki deszczowe zbierane są oczywiście podczas opadów deszczowych. Przy ulicach znajdują się kratki umożliwiające spływ ścieków wraz z nieczystościami do systemu kanalizacyjnego. Ścieki bytowo-gospodarcze to ścieki powstałe w domach, miejscach użytkowych. Toalety, pisuary, prysznice oraz zlewy podłączone są do systemu kanalizacyjnego, w skutek czego odprowadzają nieczystości, które produkują ludzie lub miejsca gospodarcze.

Podsumowując kanalizacje ułatwiają życie wielu ludziom na całym świecie. Dzięki nim możliwe jest usuwanie nieczystości z domów, miejsc użytkowych oraz z ulic poprzez różnego rodzaju kratery ściekowe.

Warto zajrzeć na https://ofma.krakow.pl/oferta/pogotowie-kanalizacyjne/