Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 10, 2021 in Kuchnia |

Najlepsza włoska restauracja w Warszawie – smakowite podróże po kuchni Italii

Najlepsza włoska restauracja w Warszawie – smakowite podróże po kuchni Italii

W stolicy Polski można znaleźć wiele włoskich restauracji, ale która z nich oferuje najwyższą jakość i prawdziwe włoskie smaki? Artykuł ten pokazuje, gdzie można skosztować najlepszego jedzenia w stylu Italia.

 1. Włoskie smaki w samym sercu miasta
  Pierwszą rekomendowaną włoską restauracją w Warszawie jest “Trattoria da Antonio”. Restauracja usytuowana jest w samym centrum miasta, przy ulicy Nowy Świat. Miejsce to oferuje autentyczne włoskie smaki, a na liście dań znajdują się głównie potrawy pochodzące z południa kraju.

 2. Klasyczna włoska kuchnia i pizza dobrej jakości
  Inną wartościową opcją jest “Ristorante Italiano Oliva”. Restauracja ta znajduje się nieco dalej od centrum, ale warto tutaj zjeść, ponieważ Oliva to klasyczna włoska kuchnia i pizza dobrej jakości. W menu znajdują się takie potrawy jak spaghetti carbonara, cacio e pepe, gnocchi czy steak z warzywami.

 • Pizza z węgierskimi składnikami (szpinak, ser brie, kiełbasa)
 • Ryż z małżami, krewetkami i sokiem z pomarańczy
 • Pesto z bazylii, suszonymi pomidorami i orzechami pinii
 1. Włoska tradycja z nowoczesnym podejściem
  W “Osteria della Piazza” łączy się tradycja z nowoczesnością, dzięki czemu klienci mają szansę spróbować nowych, innowacyjnych dań. Restauracja charakteryzuje się minimalistycznym stylem, co skłania do skupienia się na smaku jedzenia. W menu można znaleźć takie specjały jak risotto z owocami morza, pieczone melanzane z parmezanem czy filet z sarny z sosem winnym.

 2. Restauracja w samym sercu murów obronnych
  Historia “Trattoria Muranów” sięga 1996 roku, kiedy to otworzono ją w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się naszpikowany szklarniami ogród. Wnętrze restauracji utrzymane jest w przytulnym stylu, a jedzenie to połączenie tradycji z nowoczesnym podejściem. Na liście dań można znaleźć włoskie klasyki, jak również oryginalne potrawy z dodatkiem regionalnych składników.

 3. Restauracja z jedynym w Polsce rewolucyjnym piecem do pizzy
  “La Campana” to przede wszystkim miejsce, gdzie można zjeść najlepszą pizzę w Warszawie. Miało to być efektem rewolucyjnego i jedynego w Polsce pieca do pizzy, wykonanego w specjalnej konstrukcji, która pozwala na uzyskanie najlepszego smaku i konsystencji ciasta. W menu poza pizzami można znaleźć również różnorodne makarony, sałatki i przekąski.

Podsumowując, jeśli szukasz autentycznych włoskich smaków w Warszawie, naprawdę warto spróbować wymienionych restauracji. Każda z nich ma swoje niepowtarzalne podejście do włoskiej kuchni i na pewno zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy.