Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 3, 2020 in Kalejdoskop różności |

Ochrona wrażliwych miejsc

Ochrona wrażliwych miejsc

Walki bokserskie kojarzymy przede wszystkim ze spektakularną wymianą ciosie głównie w głowę czy klatkę piersiową. Na uderzenia narażone są również inne części ciała, również te położone niżej. Szczególnie delikatne i wrażliwe są okolice krocza i chyba nikt nie wyobraża sobie silnego uderzenia sparingpartnera w to miejsce. Elementem, który pozwala uniknąć bólu oraz chroni intymne okolice jest suspensor, zwany także ochraniaczem krocza.
Suspensory stosuje się nie tylko w boksie ale także w innych sportach walki takich jak MMA, krav maga czy boks tajski. Używają ich zarówno mężczyźni jak i kobiety. Suspensor jest jednym z trzech podstawowych składników ochrony boksera – oprócz kasku bokserskiego i ochraniacza na zęby.

Czym wyróżnia się dobry suspensor? Przede wszystkim nie może on ograniczać ruchów zawodnika, jednocześnie musi dobrze amortyzować ciosy i chronić przed kontuzją czy nawet uszkodzeniem ciała. Musi być lekki i wykonany z odpowiednich materiałów – najczęściej z tworzywa sztucznego zaś warstwa wierzchnia z bawełny lub innych syntetyków z dodatkiem elastyny co umożliwia właściwą rozciągliwość. Suspensor musi być także dobrze dopasowany do skóry i ciała zawodnika – musi “dobrze leżeć” a bokser musi czuć się w nim komfortowo. Dodatkowo niektóre suspensory mogą mieć zapięcia na rzepy.

Wybierając ochraniacz na krocze, należy zawsze dobrać odpowiedni rozmiar ponieważ oprócz ochrony najważniejsza jest wygoda zawodnika.