Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 25, 2017 in Kalejdoskop różności |

Statystyki największej gry

Artykuł powstaje z myślą o “największej” grze Lotto. Tutaj losuje się aż 20 liczb, ale kulki mają liczby od 1 do 80. Mowa tutaj oczywiście o Multimulti. Totalizator sportowy daje losującym dwie szanse. Losowania bowiem odbywają się dwa razy w ciągu dnia – zarówno o godzinie 14:00, jak i o godzinie 21:40.

Rekordowa wygrana padła do tej pory w Luboniu trzy lata temu i wyniosła 7 548 929, 10 złotych. Stawka była potrójna, a losujący wykorzystał również opcję Plusa. Drugie na tej liście zwycięstwo, które przypadło rok wcześniej w Starogardzie Gdańskim opiewa na sumę ponad dwa razy niższą. Na szóstej pozycji plasuje się najwyższa wygrana bez Plusa – wyniosła ona 2 942 659, 80 złotych, a miejscem, które okazało się szczęsliwe dla uczestnika okazała się być kolektura w Białymstoku.

Do tej pory wygranych w MultiMulti na poziomie przynajmniej miliona złotych było okrągłe 50. Zdecydowana większość typujących grała na pierwszej stawce. Większość wygranych wybierało także opcję bez plusa, choć ich szukać należy raczej w dolnej części szczęśliwej “pięcdziesiątki”. Najwięcej, bo aż czterokrotnie nagroda warta przynajmniej milion złotych została odebrana w Poznaniu, a trzykrotnie w Białymstoku.