Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 2, 2020 in Kalejdoskop różności |

Jak wybrać kosmetyki do włosów?

Stworzenie pięknej fryzury wymaga dobrej jakości kosmetykami stylizacji włosów. Kosmetyki do włosów nie tylko utrwalają, ale również chronią włosy. Jeśli chcesz podkreślić piękno swoich włosów, warto wybierać kosmetyki do stylizacji włosów, kierując się zasadą, im mniejszy skład, tym lepiej.
Jeden z najbardziej popularnych kosmetyków do włosów to pianka, która ma nadać objętości włosom. Lekka konsystencja pianki do włosów sprawia, że włosy nie są obciążone. W przypadku kręconych włosów warto wybrać piankę do włosów, która zwiększy sprężystość włosów. Jeśli mamy suche włosy stylizacja fryzur za pomocą pianki nie jest zalecana, ponieważ w składzie znajduje się alkohol, który może bardziej przesuszyć włosy. W przypadku krótkich włosów wystarczy użyć pianki do włosów w ilości przypominającej orzech, przy długich włosach dawkę należy dwukrotnie zwiększyć.

Utrwalenie męskiej fryzury

Do utrwalenia męskich fryzur często wybierany jest żel do włosów, ponieważ szybko schnie i włosy stają się sztywne. Niewielką ilość żelu wystarczy rozetrzeć między palcami i nałożyć na włosy.Aby okiełzać nieznośną fryzurę, warto wybrać gumę do włosów, ma ona bardzo lepką, elastyczną konsystencję. Nie nadaje się do stosowania na długich pasmach włosów, ponieważ staną się one zbite. Nie należy używać gumy do stylizacji na włosach, które szybko się przetłuszczają. Gumę do włosów wystarczy rozetrzeć w rękach i umieścić precyzyjnym ruchem na włosach.

Więcej na https://annastefanko.pl/koloryzacja-wlosow/