Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 11, 2019 in Kalejdoskop różności |

Akita inu jako świetny towarzysz życia?

Jedną z ras psów pochodzącą z Japonii jest Akita inu. Pies ten z charakteru jest samotnikiem i indywidualistą, co sprawia, że właściciele, którzy nie mieli wcześniej styczności z taką rasą psów mogą mieć problemy z ich ułożeniem. Raczej nie nadają się dla rodzin z dziećmi.
Podczas uczenia go jakichkolwiek komend trzeba wykazać się wyjątkową cierpliwością, ponieważ ciężko psa tej rasy skłonić do wykonywania jakichkolwiek czynności. Lecz kiedy wreszcie uda nam się go wychować, z pewnością stanie się naszym wiernym towarzyszem, broniącym ogniska domowego.
Decydując się na takiego psa trzeba wiedzieć, że pierwotnie rasa ta była wykorzystywana do polowań czy jako pies stróżujący. Swoje pracujące funkcje Akita jednak stracił, gdyż od jakiegoś czasu wykorzystywany jest głównie jako pies rodzinny i towarzyszący.
Jakie cechy wyglądu przeważają u Akita inu?
Sierść taki psa z pewnością jest szorstka i twarda, posiada jednak gruby podszerstek. Umaszczenie zazwyczaj jest bułane lub sezamowe.
Według standardu rasy wszystkie warianty barwne powinny wykazywać znakowanie zwane „Urachiro“, oznaczające białe znaczenia po bokach kufy, na policzkach, szyi, piersi, tułowiu i ogonie.