Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 21, 2021 in Kuchnia |

Najlepsze przepisy na dania z mięsa wieprzowego

Mięso wieprzowe jest jednym z najpopularniejszych składników naszych dań. To mięso charakteryzuje się bogatym smakiem, a także jest bardzo uniwersalne i może być wykorzystane na wiele sposobów. W tym artykule przedstawimy najlepsze przepisy na dania z mięsa wieprzowego.

 1. Klasyczne dania z mięsa wieprzowego
  W klasycznych daniach z mięsa wieprzowego wyróżniamy: kotlety schabowe, karkówkę zapiekaną z warzywami, golonkę pieczoną w piwie czy też mielone mięso wieprzowe. To tylko kilka z najbardziej popularnych propozycji. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie i swego podniebienia.

 2. Dania z mięsa wieprzowego w wersji wegańskiej
  Dania z mięsa wieprzowego nie muszą być tylko dla miłośników mięsa. Warto spróbować przepisów na wersje wegańskie. Do wykonania kiełbasy (wegańskiej) potrzebne będą m.in. soczewica, czerwona fasola, cebula. To tylko kilka z propozycji.

 3. Dania z mięsa wieprzowego w wersji pikantnej
  Jeżeli lubimy ostre smaki, to warto spróbować dań z mięsa wieprzowego w wersji pikantnej. Wśród propozycji warto wymienić szaszłyki, curry z mięsem wieprzowym czy chili con carne. Pikantne dania z mięsa wieprzowego na pewno przyciągną nasze podniebienie.

 4. Dania z mięsa wieprzowego w wersji fit
  Dania z mięsa wieprzowego w wersji fit często kojarzą się tylko z grillowaniem na ruszcie, jednak są one znacznie bardziej zróżnicowane. Do przygotowania dania fit wykorzystujemy zdrowe tłuszcze np. oliwę z oliwek czy olej kokosowy, a do mięsa dodajemy dużo warzyw. Właściwie każde danie z mięsa wieprzowego da się przygotować w wersji fit.

 5. Dania z mięsa wieprzowego w wersji orientalnej
  Dania z mięsa wieprzowego w wersji orientalnej przenoszą nas wprost na Daleki Wschód. Najlepiej smakują potrawy w azjatyckim klimacie: smażone kluseczki z mięsem wieprzowym, sajgonki, czy też laska cynamonowa z mięsem i ryżem.

Podsumowując, mięso wieprzowe, to składnik, którego nie warto odmawiać sobie w swoim menu. Wszystkie propozycje, które przedstawiliśmy warto przetestować i znaleźć dla siebie odpowiednią wersję. Wszak przede wszystkim dania ze świnią mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie.