Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 8, 2020 in Kuchnia |

Jak przygotować idealne śniadanie w mniej niż 15 minut?

Jak przygotować idealne śniadanie w mniej niż 15 minut?

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza energii na cały dzień. Niestety, z powodu braku czasu, zdarza się, że zaniedbujemy jego przygotowanie. A jednak istnieje wiele prostych sposobów, aby przygotować pyszne i zdrowe śniadanie w mniej niż 15 minut. W tym artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

  1. Planuj i przygotuj składniki z wyprzedzeniem

Najważniejszym krokiem do szybkiego przygotowania idealnego śniadania jest odpowiednie zaplanowanie go dzień wcześniej. Wybierz kilka przepisów na zdrowe śniadania, które chcesz zrobić, i zrób sobie listę składników, które będą Ci potrzebne. Kupuj produkty z wyprzedzeniem i przygotuj je zanim zaczniesz rano. Na przykład możesz obrać i pokroić warzywa, ugotować jajka, zaparzyć herbatę, upiec chleb czy przygotować musli na noc. Dzięki temu będziesz mieć wszystko gotowe i nie będziesz marnować czasu na przygotowywanie składników rano.

  1. Wykorzystaj prostsze opcje

Nie zawsze trzeba przygotowywać skomplikowane dania, aby zjeść zdrowe i smaczne śniadanie. Prostsze opcje, takie jak jajka sadzone na maśle, owsianka z owocami, kanapka z masłem orzechowym i bananem czy jogurt z owocami i granolą, są szybkie w przygotowaniu i dostarczą organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Warto mieć w domu stałe zapasy takich produktów jak jajka, owoce, nabiał czy pieczywo, aby w każdej chwili móc przygotować proste, a jednocześnie zdrowe śniadanie.

  1. Korzystaj z blendera

Blender to niezastąpione urządzenie w szybkim przygotowywaniu zdrowych posiłków, w tym również śniadań. W kilka minut można przygotować pyszny i pożywny koktajl lub smoothie z owoców, warzyw i mleka roślinnego. W przeciwieństwie do posiłków gotowych, takie napoje zawierają witaminy, minerały i błonnik, co sprawia, że organizm dłużej czuje się syty. Do blendera można wrzucić także owoce i warzywa na kanapkach czy w sałatkach, aby w prosty sposób urozmaicić ich smak i konsystencję.

  1. Przygotuj zdrowe i łatwe przekąski

Czasami zdarza się, że nie mamy czasu na przygotowanie pełnowartościowego śniadania, ale nie warto rezygnować z jedzenia rano. W takim przypadku warto mieć w domu kilka łatwych i zdrowych przekąsek, które można zjeść w drodze do pracy czy szkoły. Wśród takich przekąsek znajdują się na przykład owoce, orzechy, jogurt naturalny, granola czy pieczywo pełnoziarniste z pastami warzywnymi.

  1. Pamiętaj o równowadze

Podczas przygotowywania śniadania ważne jest, aby pamiętać o równowadze pomiędzy składnikami. Śniadanie powinno składać się z białka, węglowodanów, tłuszczów i błonnika. Ważne jest, aby unikać zbyt dużych ilości cukru, soli i tłuszczu nasyconego. Wybieraj pełnoziarniste produkty takie jak chleb czy płatki, a do kanapek i sałatek dodawaj warzywa i owoce. Pamiętaj, że zdrowe i smaczne śniadanie można przygotować w mniej niż 15 minut, jeśli tylko odpowiednio się przygotujesz i wykorzystasz dostępne składniki. Dzięki temu na pewno zaczniesz dzień z uśmiechem na twarzy i pełnymi siłami.